SICAKLIK NEM HARİTALAMA

FDA ve cGMP yönetmelikleri ilaç sektörüne hitap eden ürün/hammaddelerin saklaması ve sevkiyatı süresince kullanılan tüm saklama depoları,etüv-soğuk oda,stabilite kabini ve soğuk zincir taşıma araçları gibi alan ve ekipmanların sıcaklık ve nem değerlerinin kesintisiz bir şekilde kayıt altına alınarak bu verilerin saklanmasını istemektedir. Bu kapsamda nem ve/veya sıcaklık kontrollü alan ve ekipmanlarda uygun gözlem noktalarını belirleyebilmek ve worst case noktaların tespit edilmesi için ilgili alanlarda gözlem sensörlerinin yerleşimi öncesinde sıcaklık/nem haritalandırması yapılmalıdır. Yapılan bu haritalandırma işlemleri havalandırma sistemi yada alanda olabilecek onarım,tamirat gibi değişiklik içeren revizyon uygulamalarında ve kullanıcı tarafından belirlenen uygun aralıklarda tekrar edilmelidir.

Sıcaklık/nem haritalandırmasında kullanılacak olan cihazlar 21CFR Part 211 uyumlu ve müşteri gereksinimlerini karşılayabilecek ölçüm aralığı ve hassasiyette olmalıdır. Ölçüm noktalarının ve nokta sayısının belirlenmesi fiziki şartlar ve var ise müşteri kriterleri ve uygulanması istenilen çeşitli durum senaryoları ölçümler öncesinde tecrübeli saha personellerimiz tarafından müşteri yetkilileri ile analiz edilerek yapılır.

Sıcaklık ve nem haritalama çalışmaları sonucunda elde edilen tüm veriler var ise uygulanan senaryolarda harcanan süre çıkartıldıktan sonra MKT ve standart sapma değerleri ile analiz edilerek raporlanmaktadır

GDG TEST & ÖLCÜM

REFERANSLARIMIZ

deva.jpg
hektas.jpg
albafarma.jpg
abdi-ibrahim.jpg
Adsız3.jpg
validasyon.png
partikülölçümü.jpg
sıcaklıkharitalama.jpg
kalifikasyon.png
biyoteknik.jpg
logo.jpg
zadevital.jpg
acibadem-labcell.jpg
incekaralar.jpg
vilsan.png
farmatek.png
img-logo.png
atabay.jpg
f3481eb300b0e35e94bea26566c94e49.png
arion.jpg
exeltis.jpg
ibrahimethem (1).png